Sık Sorulan Sorular


Image

1. Duvar kağıdı ıslak bezle silinebilirmi?

Duvar kağınızın üzerinde yazan talimatlara göre duvar kağıdınızı silebilir hatta bazı ürünleri hem silebilir hemde fırça yardımıyla veya sünger yardımıyla temizleyebilirsiniz.Bunun için duvar kağıdınızın üzerindeki standart sembollere ve talimatlara bakmanızı tavsiye ederiz.

2. Eşyalarımın yerini değiştirirken duvar kağıdımda hasar oluştu yenisi ile değiştirebilirmiyim?

İthal duvar kağıtları sökülebilinir özelliktedir. Hatta duvarlarda kalıntı ve iz bırakmaz duvar kağıdınızı ek yerlerinden rahatlıkla sökerek sadece zarar gören kısmı yenisi ile değiştirebilirsiniz.

3. Plastik Boya üzerine duvar kağıdı kaplatabilirmiyim?

Eski plastik boya ve akrilik su bazlı boyalar duvarla zayıf bir tutunma sağladıkları için bu tip boyaların mümkünse kazınması veya başka bir kaplama malzemesiyle üzerlerinin kaplanması tavsiye olunur.

4. Saten boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilirmiyiz?

Saten boya üzerine duvar kağıdı uygulaması yaptırabilirsiniz fakat duvarın hava sirkilasyonu açısından saten boya üzerindeki örtücü tabakayı kabaca zımparalamanız tavsiye olunur.

5. Duvar kağıdının kullanım ömrü ne kadardır?

Duvar kağıtlarımız ürün cinslerine göre yaklaşık olarak 10 yıl bazı ürünlerde 15 yıl solmama ve renk garantilidir.

6. Ne kadar Duvar Kağıdı ihtiyacym olduğunu nasıl bulurum?

Öncelikle duvarlarınızın veya odalarınızın toplam alan olarak m2 cinsinden ölçüsünü bilmeniz gerekir. Bunun için duvarlarınızı en ve boy olarak ölçün ve birbiriyle çarpın çıkan ölçü m2 cinsinden toplam ölçünüzdür 1 Adet standart rulo duvar kağıdı yaklaşık olarak 5 m2 alan kaplar buna göre çıkan toplam m2 ölçünüzü 5 m2 ye böldüğünüzde ihtiyacınız olan rulo adeti sonuçlanmış olacaktır.